Mokradła = woda, życie, klimat

Projekt „Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat” to międzypokoleniowa kampania edukacyjna, realizowana równolegle w lokalnych społecznościach, w których bezpośrednim otoczeniu znajdują się obszary wodno-błotne. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej odbiorców na temat usług ekosystemowych mokradeł i konieczności ich ochrony w najbliższym sąsiedztwie.
Projekt realizowany w latach 2021-2024, korzystał z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu  Norwegii w ramach Funduszy EOG.

Tytuł projektu niesie ze sobą najważniejszy przekaz merytoryczny, mówiąc o bezcennych usługach ekosystemowych obszarów wodno-błotnych i walcząc z błędnym przekonaniem o ich nieużyteczności. Projekt realizowany jest przez Fundacje Ziemia i Ludzie w partnerstwie z Inland Norway University of Applied Sciences.

W ramach kampanii zrealizowane zostały:

  • Konferencja z seminarium dla EkoAnimatorów
  • Międzypokoleniowe wykłady i warsztaty
  • Akcja Społeczna „Ekopokolenia adoptują mokradła”
  • Międzypokoleniowy Konkurs fotograficzno-plastyczny,
  • Publikacje i materiały edukacyjno-promocyjne,
  • Portal www z bazą wiedzy
  • Kampania w mediach tradycyjnych i cyfrowych

Fundusze EOG

Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Istnieją dwa cele ogólne: ograniczenie nierówności ekonomicznych i społecznych w Europie i wzmocnienie relacji dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a 15 krajami UE z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego.

Trzy Państwa-Darczyńcy ściśle współpracują z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Darczyńcy przekazali 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014.

Mokradła = woda, życie, klimat

Facebook
Twitter
LinkedIn
Scroll to Top
Przejdź do treści